I aften stod programmet på at se billeder og hører Niels Secher fortælle om hans tur til Toscana og som bonus en lille tur til Norge fjordene

men som altid startede vi med Bordet rundet
Niels startet med at fortælle at på næste Mandag hvor vi har portræt fotografering har han lavet model kontrakt med siden 2 modeller hvis der er nogen der kender 1-2 der gerne vil lege model for os den aften må de godt give besked
eller så skal vi har kamera og stativ og de objektiver man vil bruge den aften med så en spænd fra omkring 50mm – 200mm
Kim fortalte at nogen af vores medlemmer synes vi er for hårdere når vi giver kritik af billederne og at til månedens billede skal man ikke kunne stemme på sit egen billede de punkter har vi taget til følge og alle der var tilsted i aften vil prøve at ikke komme med for hård kritikere da vi alle skal være her
Egon.: husket lige på at dem som afholder en aften at komme med indhold til hvad der skal ske den aften så der f.eks. ikke står foredrag med billede visning i kalenderen

med venlig hilsen

Lars

p.s:
Da der både er foredrag i Vedsted og vi har en fototur til OH automobiler d. 1. nov vil vi gerne vide hvor mange der kommer til Oh Automobiler lige nu er vi 3-4 personer der kommer den aften så skriv lige til Lars og give besked om man kommer den aften